Svatojánské slavnosti NAVALIS 15.5. 2018

06. 04. 2018

NAVALIS

Venezia di San Giovanni Nepomuceno

světová premiéra nové symfonie pro symfonický orchestr a smíšený sbor

Stejně jako v letech předešlých, tak i v tomto roce Vás zveme na další ročník Svatojánských slavností NAVALIS. Letos oslavíme první jubilejní 10. výročí, kdy se v novodobé historii uskuteční v Praze obnovené vodní barokní Svatojánské slavnosti NAVALIS. Slavnosti oslavují nejznámějšího českého světce Jana Nepomuckého, patrona zpovědního tajemství, dobré pověsti, města Benátek v Itálii a všech lidí od vody.

Hlavními protagonisty budou benátští gondoliéři se svými nádhernými loděmi. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost vidět nejen klasické italské gondoly, ale i tzv. Bissone - loďě, které se účastní těch nejzdobnějších tradičních benátských slavností včetně benátského karnevalu. Návštěvníci NAVALIS budou mít možnost jako první na celém světě vidět tyto nádherné lodě mimo město Benátky, jelikož Bissone doposud nikdy neopustily domovskou benátskou loděnici a nepřekročily hranici města na laguně.

Návštěvníci se dále mohou těšit např. na benátské odpoledne na Hergetově cihelně, další alegoricky zdobené lodě, slavnostní mši svatou v katedrále sv. Víta, Vojtěcha a Václava, svatojánské procesí jdoucí na Karlův most včetně Kunovického banderia, regatu lodí, seskok parašutistů nebo plavbu otužilců. Chybět nebude ani jedinečný hudební program z pera skladatele a držitele Českého lva Kryštofa Marka a velkolepý svatojánský ohňostroj na Vltavě.

Sedmivětá symfonie "Venezia di San Giovanni Nepomuceno" pro orchestr a smíšený sbor. 
Světová premiéra 15.5. 2018 v Praze pod Karlovým mostem
1. Cannaregio
"Od rákosí"
2. Santa Croce
"Z temnoty do světla"
3. Dorso Duro
"Procesí z chrámu Santa Maria della Salute"
4. San Polo
"Pocta Vivaldimu"
5. Castello
"Bitva na moři"
6. San Marco
"Květiny-vůně-barvy-záře"
7. IL REDENTORE (VYKUPITEL)
"Ohňostroj"
https://www.facebook.com/krystofmarek.composer/videos/1699020173516956/