SESTRA V AKCI - Hudební divadlo Karlín

19. 10. 2017

sestra v akci

Premiéry muzikálu Sestra v akci jsou za dveřmi! Na jeviště pražského HUDEBNÍHO DIVADLA V KARLÍNĚ vtrhne Lucie Bílá coby sestra Mary Clarence.

Předlohou muzikálové komedie Sestra v akci je stejnojmenný slavný film z roku 1992 (s Whoopi Goldberg v hlavní roli) o barové zpěvačce Deloris Van Cartierové, která se musí před zločinci ukrýt do kláštera mezi řádové sestry. Příchod Deloris však dosud poklidný klášterní život zásadně naruší a vnese do něj řadu nečekaných novinek a komických situací. Muzikálová komedie Sestra v akci se čtyřmi nominacemi na Lawrence Olivier Award (2010), s pěti nominacemi na Drama Desk Award (2011) a stejným počtem nominací na Tony Award (2011) byla v uplynulých letech s úspěchem uvedena na londýnském West Endu (premiéra 2009), v Hamburku (2010), na americké Broadwayi (2011), v Miláně (2011) či Vídni (2011). Nyní zamíří také do Prahy.

Autor hudby Alan Menken je osminásobným držitelem Oscara a je stálým spolupracovníkem filmového Studia Walt Disney. I proto je především autorem hudby k mnoha animovaným filmům. Kromě nich však Alan Menken nejen pro tuto společnost skládá i muzikály. Z jeho pera jsou například Kráska a zvíře, Aladin nebo Malá mořská víla. Od roku 2010 má hvězdu hollywoodském Chodníku slávy.

Vedle Lucie Bílé se v hlavních rolích na scéně objeví například Markéta Procházková jako sestra Mary Patrick (coby understudy nastudovala i titulní roli), Světlana Nálepková/Iva Pazderková (matka představená), Václav Noid Bárta (Curtis Shank), Martin Písařík/Roman Tomeš (poručík Eddie Souther), Pavla Břínková (sestra Mary Lazarus) či Jaromír Dulava nebo Václav Vydra (monsignor O’Hara). Režíruje Antonín Procházka, hudebně muzikál připravil dirigent Kryštof Marek.

Zdroj: www.musical-opereta.cz

http://www.musical-opereta.cz/sestra-akci-lucie-bila-jako-mary-clarence-vstupuje-jeviste/

sestra v akci

Lucie Bílá v kostýmu Sestry v akci, foto: Hynek Kraus

SESTRA V AKCI V KARLÍNĚ