NAVALIS 2017 - světová premiéra nového díla T.A.C.V.I.

15. 05. 2017

navalis 2017

V pondělí 15. května 2017 se v Praze již po deváté v novodobé historii uskuteční obnovené vodní barokní Svatojánské slavnosti NAVALIS. Navazují tak na takřka třísetletou tradici největších barokních slavností na hladině řeky Vltavy u Karlova mostu.

www.navalis.cz

Letošní program Svatojánských slavností NAVALIS rozvíjí latinské slovo TACVI (mlčel jsem), které je nositelem počátečních písmen pěti elementů (TERRA/ země, AQUA/voda, CHARITAS/láska, VENTUS/ vítr a vzduch IGNIS/oheň). Každý z elementů reprezentuje jednotlivé body programu. Symboliku pěti elementů také bude také rozvíjet hudební dílo skladatele a dirigenta Kryštofa Marka, které v premiérovém provedení představí velký symfonický orchestr při závěrečném koncertu na řece Vltavě.

navalis 2017y

...Hlavním bodem programu bude tedy vystoupení symfonického orchestru na Vltavě. Také pro letošní rok připravil dirigent a skladatel Kryštof Marek nové originální hudební dílo - pětivětou vokálně instrumentální kompozici, která bude rozvíjet pět písmen obsažených v latinském výroku TACVI (mlčel jsem). Terra (země), Aqua (voda), Charitas (láska), Ventus (vítr v symbolickém smyslu představující vzduch, povětří), Ignis (oheň). Orchestr - Filharmonii Hradec Králové doprovodí houslová virtuózka Gabriela Demeterová.

navalis aplikace

Živý přenos koncertu T.A.C.V.I. (Mlčel jsem...) ve vašem mobilu!
15.5.2017 ve 21:15
Stáhněte si zdarma aplikaci NAVALIS, pokud nestíháte koncert...